Zawieszki i kamizelki odblaskowe z nadrukiem logo

U podstaw działania odblasków leży zjawisko odbicia światła.Kierowca poruszając się pojazdem, oświetla reflektorami materiał odblaskowy umieszczony na odzieży pieszego, a ten odbija promienie w kierunku jego źródła. Elementy odblaskowe to prosty wynalazek, który znacznie poprawia bezpieczeństwo na drogach. Czy powinni nosić je tylko piesi, czy sprawdzają się one również w innych sytuacjach?

Odblaski dla pieszych.

Zgodnie z prawem w odblaski muszą się wyposażyć piesi, którzy przemieszczają się po drogach poza terenem zabudowanym. Obowiązek noszenia elementów odblaskowych wchodzi w życie po zmroku, choć warto zakładać je również w dzień, zwłaszcza w warunkach słabej widoczności. Powinny je nosić szczególnie dzieci, które samodzielnie się przemieszczają. Młodzi uczestnicy ruchu drogowego często nie są świadomi zagrożeń, nie zawsze potrafią zachować pełną uwagę i dobrze ocenić odległość podczas przekraczania jezdni. Z tego względu powinny być dobrze widoczne przez kierowców pojazdów. Kamizelka odblaskowa dla dzieci może zawierać nadrukowany motyw z bajki lub inną grafikę, która zachęci do jej noszenia. Kamizelki, zawieszki odblaski dla dzieci często są rozdawane podczas akcji organizowanych w szkołach. Wtedy warto na nich umieścić logo szkoły i numer do placówki.

Odblaski dla budowlańców i innych pracowników.

Noszenie ubrań odblaskowych, zwanych inaczej ostrzegawczymi, jest również wymagane wśród budowlańców. Na placu budowy odbywa się zwykle ruch maszyn budowlanych, między innymi dźwigów, koparek, betoniarek i walców. Ze względu na bezpieczeństwo osób wykonujących pracę na tym samym terenie, zobowiązane są one do noszenia odzieży odblaskowej. Kamizelki odblaskowe z nadrukiem stanowią doskonałą wizytówkę firmy. Na odzieży odblaskowej można również umieścić dane kontaktowe firmy, rangę pracownika i inne informacje. Odzież odblaskowa jest również wymagana wśród drogowców i w niektórych magazynach. Obowiązuje także osoby związane z transportem oraz pracami na wysokości. Innymi słowy wszędzie tam, gdzie spotykają się ze sobą pracownicy, pojazdy i inne ruchome maszyny powinno się nosić odblaski.