Zapalniczki reklamowe z nadrukiem logo

Wiele firm stara się jak najlepiej rozreklamować produkty i usługi jakie mają do zaoferowania. Praktyki reklamowe są dobre i złe. W wielu przypadkach klienci z premedytacją wprowadzani są w błąd. Jednak takie praktyki zdarzają się coraz rzadziej, gdyż ludzie coraz częściej zgłaszają swoje zażalenia do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Właściciele dużych i małych firm doskonale zdają sobie sprawę z tego, że najlepszą reklamą jest dobra opinia. W dzisiejszych czasach w bardzo szybki sposób można uzyskać informacje na temat odpowiedniego przedsiębiorstwa.

Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę firmy i zaraz otrzymamy opinię zadowolonych i niezadowolonych klientów. Dlatego przedsiębiorcy starają się rozreklamować z jak najlepszej strony, swoim klientom rozdają zapalniczki z logo firmy czy kolorowe długopisy. Wszystko po to, by zachęcić klienta. Jednak warto zastanowić się nad tym, czy takie gadżety reklamowe, powinny być rozdawane klientom.

Dobra reklama to taka, która wywołuje pozytywną reakcję u potencjalnego klienta, otrzymanie darmowej zapalniczki z nadrukiem, zapewne jest przyjemne. Jednak warto się zastanowić nad tym czy osoba, która właśnie rzuca palenie, otrzymując od firmy takie gadżety, jak zapalniczki reklamowe, aby na pewno się ucieszy. Jest wiele dobrych artykułów reklamowych, użyteczne kubki, długopisy czy notesy, jednak czy zapalniczki z logo firmy do nich należą to kwestia sporna. Dla jednych zapalniczka nie kojarzy się z niczym złym, dla innych może ona okazać się zachętą do powrotu do nałogu. To tak, jak gdyby dać alkoholikowi, w trakcie kuracji, kieliszek reklamowy. Z jednej strony może on się okazać talizmanem, jednak z drugiej może zachęcić do picia. Dlatego każdy właściciel firmy powinien się dobrze zastanowić nad odpowiednim doborem materiałów promocyjnych. Zapalniczki z nadrukiem mogą się okazać strzałem w dziesiątkę, jednak z drugiej strony taki upominek może zniechęcić wiele osób. Dlatego najlepiej wybierać uniwersalne upominki reklamowe, które nie będą wzbudzać kontrowersji.

Rozpalą emocje

Zapalniczki reklamowe – mimo mody na niepalenie, zawsze będą nam towarzyszyć. Dobra zapalniczka to coś więcej niż dodatek do papierosów.

Zapalniczki były, są i będą nam potrzebne. Dlatego są tak atrakcyjnym nośnikiem reklamy.

Z jednej strony – prosta reklamowa zapalniczka z logo to gadżet potrzebny chociażby przy grillu czy podczas rozpalania świec. Przyda się też na ognisku – to naprawdę użyteczny gadżet firmowy. Wyciągając zapalniczkę z nadrukiem będziemy kojarzyć logo marki z pomocą i np. rozpaleniem rozgrzewającego ogniska, wtedy, gdy było najbardziej potrzebne. Dając klientowi taki upominek, możemy od razu obudować go historią. „Dziękuję, nie palę” – ale czy na pewno, nigdy nie używa Pan/Pani ognia? Nie jest tak, że nigdy nie ma go, kiedy jest najbardziej potrzebny? Z naszą zapalniczką nie narazisz się na sytuację, w której nie masz jak rozpalić ognia – rozgrzać się i zapewnić sobie światła.

Paradoksalnie coś, co od lat kojarzyło nam się ze złymi nawykami, teraz może stać się pomocnym, użytecznym gadżetem reklamowym, kojarzonym z opieką i wsparciem.

Zapalniczka z nadrukiem to gadżet o wielu wcieleniach. Nie zapominajmy o eleganckich zapalniczkach typu Zippo.

Zapalniczki benzynowe – są stalowe, eleganckie, długowieczne. To elegancki upominek – świadczący o tym, że klient lub kontrahent ma dla nas szczególne znaczenie. Zapalniczka z grawerem to prezent na lata. A jeśli pójdziemy o krok dalej i wzbogacimy ją o dobre cygaro – to już naprawdę prezent z najwyższej półki, pozycjonujący obdarowującego w najbardziej prestiżowym gronie. W tym przypadku należy jednak pamiętać, że to też bardzo bezpośredni podarunek. Na taki prezent – i ze względu na wartość, i ze względu na charakter – możemy sobie pozwolić tylko z najbliższymi kontrahentami.  Nie znając klienta dostatecznie blisko, możemy uderzyć w czuły punkt – i np. obdarować kogoś, kto właśnie rzucił palenie… Wtedy zachodzi ryzyko, że nasze logo nie będzie się dobrze kojarzyć. Podobnie jak z winem czy whisky w obrandowanych opakowaniach – tutaj też musimy mieć już wypracowaną relację z tym, kogo chcemy obdarować.

Zapalniczki z logo

Zapalniczki z nadrukiem

Zapalniczki firmowe

Malutki element reklamujący firmę dla klientów.

Jednym z niewielkich produktów promocyjnych jest zapalniczka. Jest to element, który będzie podobać się niejednemu klientowi, ponieważ palaczy w wielu firmach jest bardzo dużo. Tego rodzaju zapalniczki reklamowe można zakupić w zróżnicowanych wariantach. Mogą to być zapalniczki zwyczajne bądź też zapalniczki w odsłonie bardziej luksusowej. Bardzo ważne jest to, żeby nadrukowane na nich logo było świetnie widoczne oraz żeby były wydajne. Naturalnie chcąc wybrać zapalniczki z nadrukiem jako artykuł reklamowy dla swej firmy nie można polegać wyłącznie na nim, gdyż osoba nie paląca obdarowana tego rodzaju produktem bez wątpienia nie będzie zadowolona. Warto w związku z tym mieć je w swojej firmie i dawać je klientom, którzy rzeczywiście palą. Można także postarać się o to, żeby zapalniczki były zdecydowanie bardziej funkcjonalne, wystarczy, że będą wyposażone w pomocne elementy, takie jak przykładowo otwieracz do piwa czy niewielką latarkę. Są to dobre pod względem kosztów akcesoria reklamowe, które wręczone wybranym osobom, są w stanie rzeczywiście się spodobać.

Na początku mam pytanie. Kiedy idziemy do sklepu to czego oczekujemy najbardziej? Jest to miłe obsługa, a może jednak nie musi być miła wystarczy tylko jak jest rzetelna. Hmmm, a może jednak jest coś jeszcze więcej czego oczekujemy? Cena, jakość produktów, gratisy, itd.
Każdy handlowiec wie czym przyciągnąć uwagę klienta. Może on nami manipulować poprzez światło, ułożenie produktów, rozmieszczenie półek w sklepie, promocje o określonych porach dnia, różne promocje itd. Pewne badania naukowe pokazały, że produkty najtańsze znajdują się w miejscach dla nas trudniej dostępnych czyli niżej bądź wyżej naszych oczu tak samo jak są one dalej ułożone od głównej alejki. A jak to jest z nadrukami, które przyciągają nas bardziej te wrzaskliwe, kolorowe, szare czy może po prostu zwyczajne? Oczywiste jest, że te które czymś się dla nas wyróżniają. Dlatego skupmy się na zapalniczkach.
Po co są zapalniczki reklamowe? Spotykamy się z tym chyba najczęściej kupując paczkę papierosów, szczególnie tych nowych, które dopiero wchodzą na rynek konsumencki i trzeba czymś przyciągnąć klienta. No właśnie czy, aby takie zapalniczki naprawdę mogą robić reklamę. Fakt może i zachęta poprzez darmową zapalniczkę jest jakimś pomysłem, ale byłaby ona reklamą produktu dopiero wtedy, kiedy byłby na niej nadruk. Właśnie zapalniczki z nadrukiem spełniłyby teoretycznie swoje zadanie reklamowe, pytanie tylko co musiało by na nich być, aby tak bardzo skusiłyby klienta do zakupienia tych a nie innych papierosów. Czy wystarczy tylko nazwa marki? Szczerze w to wątpię. Musiałoby to być coś co skojarzy nam się właśnie z tą firmą. Swoją drogą czy to nie jest pewien absurd a zarazem szansa do wykorzystania? Na paczkach papierosów mamy bardzo dużo obrazków, które teoretycznie mają za zadanie, zniechęcić do palenia papierosów. Dostajemy zapalniczki w ramach reklamy, aby jednak nas skusić do kupienia tej paczki papierosów. Czy taka mała zapalniczka potrafi mieć, aż taką moc?
Zapalniczki z nadrukiem dostajemy również przy kupowaniu zniczy na groby. Czy wybieramy świadomie te kolorowe czy z jakimś motywem i czy one są reklamą tych zniczy? Uważam, że absolutnie nie. Więc czy zapalniczkom naprawdę możemy nadać miano „reklamowe”?