Welcome Pack dla pracownika

Ice breaker w relacji z nowym pracownikiem: pakiet prezentowy na początek

Dbanie o dobre relacje na linii pracodawca – pracownik od samego początku należy do priorytetowych zadań każdej firmy, która chce utrzymać zatrudnienie i budować zgrany, efektywny zespół. W jaki sposób wywrzeć pozytywne wrażenie na nowym pracowniku? Jak ułatwić mu pierwszy dzień w pracy oraz start, aby już od samego początku budować pozytywne relacje oraz lojalność wobec marki? Z pewnością dróg do tego jest wiele, ale welcomepack może okazać się najbardziej efektywny.

Pracowniczy welcomepack – co to takiego?

Welcomepack, czyli z angielskiego „pakiet powitalny” to prezent dla nowego pracownika, który ma celu przełamanie lodów i ułatwienie startu na nowym stanowisku pracy. Upominek tego rodzaju nie musi być drogi – ważne, aby spełniał swoją funkcję, a więc dawał poczucie ciepłego i miłego przyjęcia do organizacji. Nawet najbardziej biurowy zestaw opatrzony napisem w rodzaju „Jesteśmy z Tobą”, „Witamy na pokładzie”, „Dobrze, że jesteś z nami”, może pozytywnie wpłynąć na nastawienie nowego pracownika oraz budowanie z nim relacji. W praktyce welcome box na początek współpracy może zostać przekazany przy okazji podpisania umowy, po oprowadzeniu nowego pracownika po biurze lub nawet może czekać na niego jako niespodzianka przy miejscu pracy. W warunkach zdalnych pakiet powitalny dla nowego pracownika firma może przesłać pocztą lub kurierem.

Pakiet powitalny dla nowego pracownika – dlaczego warto?

Zmiana pracy prawie zawsze wiąże się z dużym stresem. Osoba nowozatrudniona zazwyczaj potrzebuje trochę czasu na zaklimatyzowanie się nowej pracy i przyzwyczajenie się do nowego zespołu. Prezenty welcome box mają na celu ułatwienie oraz skrócenie tego procesu. Szybsze przejęcie obowiązków i dobra atmosfera to priorytety, które firmy mogą osiągnąć poprzez taktowny pakiet powitalny dla nowego pracownika. Miły upominek na dobry początek z pewnością ułatwi dalszą współpracę i przełamie lody oraz niepewność nowego pracownika. Poczucie przyjęcia i akceptacji przez zespół jest bardzo ważne dla nowozatrudnionej osoby, dlatego welcomepack jest dobrym pomysłem. Dodatkowo przemyślany prezent na początek współpracy może stać się stałym elementem kultury organizacyjnej firmy. Obdarowanie nowego pracownika pozytywnie wpływa na wizerunek całej organizacji.

Welcomepack w praktyce, czyli co warto podarować?

Zestaw na start dla nowego pracownika powinien mieć dobrą jakość, ale nie musi być drogi. Warto pamiętać o jego funkcjach – ma on ułatwić początek pracy, przełamać lody i delikatnie zmotywować. Nie jest jednak nagrodą pracowniczą i nie powinien zaliczać się do tej kategorii. Co więc warto spakować do torby dla nowego pracownika? Pakiet powitalny może składać się z kilku firmowych gadżetów biurowych typu długopisy, notes, karteczki samoprzylepne, kalkulator, kubek termiczny… Warto spersonalizować te przedmioty lub opatrzyć je typowo powitalnym napisem, który sprawi, że efekt ice-breaker naprawdę będzie skuteczny. Profesjonalnie przygotowany pakiet powitalny dla nowego pracownika świadczy o wysokiej dojrzałości kultury organizacyjnej firmy oraz o jej profesjonalizmie, dlatego przygotowanie pudełka welcomepack warto zlecić ekspertom.