Prezenty biznesowe godne prezesa !

Prezenty biznesowe są trudnym orzechem do zgryzienia, szczególnie gdy zaczniemy się zastanawiać co wypada kupić, a co jest pomysłem zbyt śmiałym lub nie wpisującym się w oficjalny ton. Tak naprawdę wszystko zależy od osoby, którą obdarowujemy. Czy ma poczucie humoru? Czy ma dystans do siebie?

Najtrudniejszym dylematem do pokonania jest prezent dla szefa. Zawsze możemy postawić na bezpieczny prezent, np. pióro czy elegancki breloczek, ale czy wtedy nie uzna nas za nudziarza bez fantazji? Prezenty dla pracowników to dużo łatwiejsza kwestia. Nawet jeśli kupimy na święta, jak co roku, kosz słodyczy, zapewne nie usłyszymy słów krytyki, z racji naszej pozycji. Najłatwiej jest, gdy osoba obdarowywana ma jakąś pasję – wtedy nasz prezent będzie cieszył i z pewnością nie urazi.

Pomysł na upominek firmowy dla klientów i osób zatrudnionych.

Upominki firmowe, które są udostępniane klientom i pracownikom z okazji rozmaitych świąt mają być w głównej mierze funkcjonalne. Prezenty biznesowe to najczęściej ciężki orzech do zgryzienia, gdyż posiadacze firm nie wiedzą tak naprawdę, na jakiego rodzaju gadżety postawić. Do wyboru jest praktycznie sporo możliwości. Perfekcyjnym prezentem biznesowym będzie między innymi efektownie oprawiony terminarz. Świetnie sprawdzają się kalendarze o dużym formacie, bo wyglądają one ogromnie elegancko. Jeśli chodzi o prezenty dla firm z okazji świąt to świetnie sprawdzą się m.in. fajnie opakowane materiały do pisania. Zestaw, w którym znajdzie się piękny długopis oraz pióro bez wątpienia przydadzą się każdemu. Jeśli chodzi o prezenty dla klientów to wszystko uzależnione jest od pomysłowości, tak naprawdę są to na ogół takie same produkty, które oferowane są w ramach działań reklamujących firmę. Mogą to być w następstwie tego takie prezenty firmowe jak filiżanki, breloki, t-shirty. Prezenty firmowe muszą być już raczej spersonalizowane, tak aby pracownicy w rzeczywistości docenili gest szefa.

Prezent godny prezesa

Wydatków w firmie nie jesteśmy w stanie ominąć w żaden sposób. Jakie mamy jednak podejście do inwestycji, które niekoniecznie są wymagane? Bywa z tym różnie. Warto mimo wszystko raz na jakiś czas przypomnieć swoim klientom i pracownikom, że ich doceniamy. Zatem warto wydać pieniądze na prezenty dla klientów i prezenty dla pracowników. Do wyboru mamy wiele możliwości. Niewątpliwe jest jednak, że prezenty firmowe mogą się tu różnić dla tych dwóch grup. Mając niewielką ilość pracowników warto wydać na lepsze jakościowo gadżety. Długopisy, breloki czy smycze nie zawsze będą odpowiednim rozwiązaniem. Możemy na szczęście wybierać prezenty dla firm wykonane w 100% z ekologicznych materiałów. Poza tym możemy poszukać wyszukanych gadżetów. Prezenty biznesowe należą do tych wydatków, w które należy inwestować co jakiś czas. Dzięki nim dbamy o wizerunek naszej firmy. Dodatkowo możemy znacząco poprawić nasze relacje z klientami. Wśród wielu wydatków firmowych te z pewnością zwrócą nam się z podwójnie.