Strona główna Uncategorized Ekologiczne gadżety reklamowe

Ekologiczne gadżety reklamowe

Szkodliwe dla środowiska gadżety budzą niechęć wielu konsumentów. Aby spełnić ich oczekiwania, firmy rezygnują z jednorazowych akcesoriów i wręczają kontrahentom upominki z naturalnych materiałów. Jak sprawić, by ekologiczne działania marketingowe przynosiły największe efekty?

Otwarcie informuj o znaczeniu produktów.

Jeśli stosujesz bezpieczne dla środowiska alternatywy, informuj o tym klientów i pracowników. Wręczając ekologiczne gadżety reklamowe, takie jak notatniki lub długopisy z recyklingu, można dołączyć ulotkę na temat kroków podejmowanych przez firmę w trosce o środowisko. Jeśli gadżety promocyjne będą produkowane w sposób etyczny i z ekologicznych materiałów, klienci obdarzą firmę większym zaufaniem – świadczy to o świadomej praktyce, zgodnej z aktualnymi wartościami.

Naturalne materiały czy wielokrotność użytku?

Aby przedmiot był prawdziwie ekologiczny, jego produkcja powinna wiązać się z jak najmniejszym zużyciem wody i produkcją CO2. Warto, aby materiał był kompostowalny i bezpieczny dla ekosystemu. Sama naturalność nie wystarczy – przykładem jest papier, którego masowa produkcja jest szkodliwa dla przyrody. Dobrze więc wybierać przedmioty pochodzące z recyklingu albo upcyklingu. Ponowne wykorzystanie i przetworzenie już wyprodukowanych materiałów to prawdziwie ekologiczna postawa. Dlatego torba płócienna z nadrukiem będzie dobrą alternatywą dla jednorazowych papierowych toreb.

Processed with VSCO with c1 preset

Przemyślany wybór – skuteczny marketing.

Zawsze należy zastanowić się, jakie gadżety promocyjne będą rzeczywiście przydatne dla określonej grupy odbiorców. Sponsorując festiwal kulinarny warto postawić na reklamowe sztućce, kubki i pudełka na żywność. Paczkę prezentów świątecznych dla pracownika może zamknąć torba filcowa z nadrukiem dla wygodnego transportu. Nagrodą dla stałego klienta może być ekologiczna ładowarka bezprzewodowa.

Każdą sytuację trzeba rozpatrywać indywidualnie – wtedy ekologiczne gadżety reklamowe z logo firmy będą zarówno skuteczne w promocji, jak i atrakcyjne dla obdarowanej osoby.

Must Read

Sportowe bidony z nadrukiem

Sportowe bidony z nadrukiem stały się idealną formą reklamą. W związku z tym, iż wielu osobom...

Parasole reklamowe z nadrukiem logo firmy

Dobry gadżet reklamowy powinien być praktyczny, dobrze widoczny, a także wzbudzać pozytywne skojarzenia – takie wymagania...

Słodycze i cukierki reklamowe z nadrukiem logo

„Reklama dźwignią handlu” to stare i znane powiedzenie. W obecnych czasach dotyczy nie tylko handlu, ale...

Tanie prezenty świąteczne dla firm

Gadżety i upominki świąteczne dla klientów, kontrahentów, a także pracowników, to od dawna praktykowana tradycja. Dlaczego jednak...

Balony reklamowe z nadrukiem logo

Na rynku gadżetów reklamowych i promocyjnych dostępna jest naprawdę olbrzymia liczba najróżniejszych, niezwykle ciekawych i atrakcyjnych...