Dlaczego zapominamy o Dniu Kobiet?

Międzynarodowy Dzień Kobiet ma ponad 100-letnią tradycję, a w wielu krajach ma status święta państwowego. W Polsce w latach 70 ubiegłego stulecia przyjął się zwyczaj wręczania kobietom kwiatów, głównie goździków i tulipanów, z uwagi na ich dostępność o tej porze roku. Życzenia i prezenty są w tym dniu mile widziane, co stanowi wspaniałą okazję do odświeżenia kontaktów – również biznesowych. Stąd, warto pomyśleć o tym dniu jako niepowtarzalnej okazji do zbudowania trwałych relacji, nie tylko z bliskimi, ale również z klientkami, pracownicami oraz kontrahentami.

Dzień Kobiet bywa mocno niedoceniony przez biznes, PR’owców, HR’owców i marketingowców. Panowie próbują wykpić się naręczami kupowanych hurtowo kwiatów. Tymczasem nie ilość, a jakość relacji ma znaczenie. Może warto odpuścić sobie rozdawanie kwiatów i zastąpić je … uroczystym wręczaniem. Z osobistymi życzeniami, uśmiechem i rozmową z każdą z Pań. Szacunek i docenienie ich roli w tym dniu będzie miało szczególne znaczenie i efekt. Warto się przyłożyć, panowie !

Kwiaty, podarunki i życzenia muszą mieć swoje miejsce i czas, by cieszyły i zostały dobrze przyjęte. Dzień Kobiet to okazja by skruszyć lody, ocieplić relacje i zbliżyć się do pań, z ktorymi chcemy współpracować. Drodzy Panowie, w ten wyjątkowy dzień, Wasze starania nie pójdą a marne. Krótka wizyta z życzeniami i drobnym upominkiem zostanie długo w pamięci i pomoże w rozmowach biznesowych już następnego dnia. Zatem – do dzieła !

Oto lista porad na ten szczególny dzień:

  1. W Dzień Kobiet kwiaciarnie przeżywają oblężenie od rana. Jeśli chcesz wręczać kwiaty wielu kobietom, zamów je wcześniej i zgłoś się tylko po odbiór. Będzie taniej i unikniesz kolejek.
  2. Kwiaty to tradycja. Może warto ją przełamać czymś bardziej trendy i na czasie? Oryginalne giftboxy, flowerboxy, drobne upominki ucieszą bardziej i zostaną zapamiętane dłużej.
  3. Nie masz dużo czasu – zwykle wręczamy kwiaty w godzinach pracy pań, więc warto zaplanować sobie wcześniej plan wizyt i byc może się zapowiedzieć.
  4. Nie licz pieniędzy – efekt ma być piorunujący. W tym dniu zostaniesz przyjęty nawet przez osoby, z którymi nie miałeś dobrych relacji. To ten moment, gdy możesz to zmienić.